top of page

Про нас

                                              ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ
     Державна спеціальна служба транспорту є спеціалізованим військовим формуванням, що входить до системи Міністерства оборони України,  призначеним  для  забезпечення  стійкого  функціонування транспорту в мирний час та в особливий період.

     Основними завданнями Державної спеціальної служби транспорту є:

    -  технічне прикриття,  відбудова,  встановлення  загороджень на об'єктах  національної  транспортної  системи  України   з   метою забезпечення  діяльності  Збройних Сил України та інших військових
формувань,  утворених відповідно до законів України;

   -   будівництво та ремонт у мирний час і в умовах воєнного  стану нових  та підвищення строку експлуатації і пропускної спроможності діючих об'єктів національної транспортної системи;

   -   відбудова транспортних   комунікацій,   порушених   унаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, аварій і катастроф;

   -   охорона об'єктів національної транспортної системи України  в мирний час і в особливий період;

   -   виконання  інших  завдань,  пов'язаних  із  участю  в обороні держави  та  забезпеченням ефективного функціонування національної транспортної системи України.

                                                  ІСТОРІЯ  СТВОРЕННЯ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВІЙСЬК   

     З появою залізничних шляхів на території сучасної України в 1861 році, коли перша сталева колія з`єднала Відень зі Львовом, з`явилася потреба в людях, які б забезпечували їх стійке функціонування. Так, 30 березня  1863 року для будівництва Одесько - Парканської залізниці було створено перші 4 залізничні роти, які стали першими залізничними військовими формуваннями на території України.

    31 грудня 1885 року з метою забезпечення єдності в контролі, а також для підвищення бойової готовності рішенням військової ради 2, 3 і 4-й батальйони, що брали участь у війні з Туреччиною, об’єднуються в  залізничну бригаду. 

      Рішенням військової ради від 2 вересня 1904 року всі залізничні батальйони були виділені в особливу категорію - залізничні війська із збереженням їм прав, наданих спеціальним військам.

 

                                                                     ІСТОРІЯ НАШОЇ ЧАСТИНИ

       Наша частина була сформована 5 листопада 1995 року на базі двох ремонтних батальйонів та

батальйону механізації, які дислокувалися в місті Кривий Ріг. На криворізькій землі, їх службова діяльність розпочалась, ще в 1957 році та була відзначена майже на всій території колишнього Радянського союзу.

       Основними завданнями частини, є виконання великих за обсягом земляних робіт при будівництві нових

та підвищення строків експлуатації діючих транспортних комунікацій, проведення ремонтних робіт на об’єктах національної транспортної системи у мирний час та в умовах воєнного та надзвичайного стану, охорона  об’єктів.

 

       Військова частина Т0400 входить до складу  26 об’єднаного загону (залізничної бригади), яка була сформована 26 червня 1941 року на ст. Новобелиця Білоруської залізниці та пройшла свій бойовий шлях по таким містам, як Орша, Смоленськ, Мінськ, Вільно, Каунас, Інстербург, Кенігсберг.

     Діючи в цей період в складі Західного фронту бригада вже на четвертий день війни проводила загороджувальні роботи на залізничних ділянках, ліквідовувала наслідки нальотів ворожої авіації, забезпечувала безперебійний рух потягів у прифронтовій полосі та вела загородження ділянок. Поруч із загороджувальними роботами частини бригади брали участь у бойових зіткненнях з фашистськими загарбниками.

      За успішні дії в операції по оволодінню містом-фортецею Кенігсберг, наказом Верховного Головнокомандуючого № 333 від 9 квітня 1945 року всьому особовому складу залізничних військ 3-го Білоруського фронту, в тому числі і особовому складу 26 бригади, була оголошена подяка, а наказом Верховного Головнокомандуючого №084 від 17 травня 1945 року за участь в боях по оволодінню містом-фортецею Кенігсберг, бригаді присвоєно почесне найменування “Кенігсберзька”.

     Указом Президії Верховної Ради СРСР від 28 травня 1945 року за зразкове виконання завдань командування 3-го Білоруського фронту в боях з німецькими загарбниками при оволодінні містом - портом Пілау і проявлені при цьому відвагу та мужність бригада нагороджена орденом Олександра Невського.

     За часи незалежності України особовий склад частини приймав активну участь у будівництві метрополітену в м. Дніпропетровськ та швидкісного трамваю в м. Кривий Ріг, зробив вагомий внесок в будівництві залізничного полотна Десна-Жидиничі. В 2004 році приймав активну участь у будівництві Автобану Київ-Одеса. 

      Особовий склад військової частини Т0400 забезпечував будівництво дамб на Центральному та Інгулецькому
Гірничо-збагачувальних комбінатах міста Кривий Ріг та у місті Чоп Закарпатської області,

   Виконував навчально-практичні завдання по відновленню рейко-шпальної решітки у м. Дебальцево та у м. Микитівка Донецької області та у м. Кривий Ріг 

      В 2012 році особовий склад частини приймав участь по забезпеченню безпеки і правопорядку під час підготовки

та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи , у Київській та Донецькій областях.

      З початку проведення  антитерористичної операції на території України, було взято під охорону об’єкти державного значення (мости, залізничні станції, електротягові підстанції) деякі з них знаходиться в зоні АТО. Особовий склад приймав участь у наведені наплавного мосту в м. Славянськ. Виконувались інженерно-будівельні роботи  в Луганській та Донецькій областях.
    На теперішній час особовий склад частини продовжує виконувати завдання щодо охорони важливих об’єктів державного значення, більшість  з яких знаходяться в ООС в Луганській та Донецькій областях України.

    За участю особового складу частини, був відновлений міст через річку Сіверський Донець, який зв’язує міста Лисичанськ та Рубіжне Луганської області. 26 жовтня 2017 року Секретар Ради національної безпеки і оборони України  Олександр Турчинов в урочистій обстановці відкрив відновлений міст.
     За участю військовослужбовців частини відновлено безпечне транспортне сполучення через р. Лугань між містом Попасна та селищем Троїцьке у Луганській області на автодорозі загального користування місцевого значення О131201 КПП "Танюшівка"-Старобільськ-Бахмут (Комишуваха-Попасна-МиронГРЕС). 

На теперішній час особовий склад частини продовжує виконувати завдання щодо охорони важливих об’єктів державного значення, більшість  з яких знаходяться в ООС в Луганській та Донецькій областях України.

       Виконуючи важливі завдання в зоні АТО, Держспецтрансслужба знаходить можливості, в такий не простий для держави час будувати житло та проводити капітальні ремонти будівель, переобладнуючи їх сучасним вимогам .

     Так 26 червня 2014 року на території військової частини Т0400 відбулося відкриття комбінованого житлового будинку загальною площею 541 м2, який складається із 5-ти службових квартир та сучасного гуртожитку для військовослужбовців служби за контрактом.
    В 2016 році запущено котельню потужністю 400 Квт на твердому палеву, проведено капітальний ремонт спортивного залу.
         В 2017 році проведено капітальний ремонт штабу та побудовано сучасний медичний пункт.

   Офіцери, прапорщики, сержанти, солдати та працівники частини роблять значний внесок у підвищення обороноздатності країни, зміцнення її економічного потенціалу, являючи собою гідний приклад служіння Батьківщині. Із всіма покладеними завданнями особовий склад частини справляється своєчасно, за що неодноразово заохочувався.

 

bottom of page